logo


Uprawa winorośli - Poradnik dla początkujących
poniedziałek, 26 października 2009 00:01

Czy i gdzie sadzić.

Winorośl jest rośliną, która najlepiej rośnie i plonuje w klimacie śródziemnomorskim. Żeby uzyskać zadowalające efekty uprawy w polskim klimacie, należy jej zapewnić odpowiednie warunki. Winna latorośl wymaga ciepłych i dobrze nasłonecznionych stanowisk, osłoniętych od silnych i zimnych wiatrów. Ponadto należy zwrócić uwagę, aby stanowisko przeznaczone do uprawy nie znajdowało się w rejonie zastoiska mrozowego.

Więcej…
 
Sadzenie i pielęgnacja winorośli
piątek, 07 lipca 2006 14:59

Miejsce

Do sadzenia krzewów winorośli wybieramy miejsce pod południowymi, wschodnimi lub zachodnimi ścianami, osłonięte od wiatru i nasłonecznione.

Wymagania glebowe

Winorośl wymaga gleby o odczynie zbliżonym do obojętnego (pH 6.5 - 7.2). Gorszy wzrost obserwuje się na glebach podmokłych. Przed posadzeniem glebę można użyźnić kompostem, odkwaszonym torfem lub żyzną ziemią. Nie stosować nawozów naturalnych bezpośrednio pod korzenie.

Więcej…
 
Herbicydy, a winorośl
piątek, 07 lipca 2006 14:59

Późną wiosną tego roku mieliśmy kilka sygnałów od naszych znajomych i klientów o dziwnych zniekształceniach liści winorośli. Początkowo właściciele krzewów podejrzewali atak przędziorków lub choroby wirusowe. Na winnicach przeprowadzono opryski preparatami "przędziorkobójczymi" (Magus, Talstar). Jednak nowe listki dalej rozwiały się uszkodzone, a uszkodzenia były z czasem coraz większe.

Więcej…
 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.