logo


Opisy odmian winorośli
UWAGA!!! Wersja testowa.

Baza danych zawiera obecnie opisy 1210 odmian winorośli.

Deserowe odmiany winorośli
26 - 9 - 7 Alaja Zaria* (26 - 9 - 7)
1 - 8 - 6* (1 - 8 - 6)
1 / 7 * (1 / 7)
11 - 9 - 9 Pawa (11 - 9 - 9)
217 - 40 - 1 - 3 (217-40-1-3, Zodiak)
217 - 40 - 3 - 1 (217 - 40 - 3 - 1)
217 - 40 - 3 - 6 (217 - 40 - 3 - 6)
29 - 2 - 7 Arkadia Rannaja * (29 - 2 - 7)
29 - 2 - 9 * (29 - 2 - 9)
5 - 5 - 5 (5 - 5 - 5)
50 - 21 - 95 (50 - 21 - 95, SK - 95)
52-13-3 (52-13-3)
54 - 64 - 3 (54 - 64 - 3, WW - 3)
55 - 12 - 25 (55 - 12 - 25, TP - 25)
55 - 12 - 93 (55 - 12 - 93, TP - 93)
8 - 9 - 7 Nasłażdienie * (8 - 9 - 7)
9 - 9 - 9 (9 - 9 - 9)
Abu Hasan *
Achat (5/14)
Adjutant .*
Admirał .*
Agat Doński (217-2-1-1)
Agata (PR-D-04-8)
Aist *
Ajuta *
Ajwaz
Ajwiengo (IV–11–4-2)
Akvamarin (AG.CA 16/11)
Alba (R10 DOR)
Alden
Aleksa (VI - 3 - 3 - 8)
Aleksa Woroniuka
Alieszienkin (Aliesza)
Alina Zaporozkaja
Alladin * (II - 13 - 4 - 1)
Ałma Ata 9
Ałtaj
Ałyj-2
Aman *
Ametist Nowoczoierkaskij * (II - 13 - 6 - 2)
Ametyst (AACA 6/4)
Andriusza * VKI - 1 - 3 (VKI - 1 - 3, VKI - 1 - 3)
Angela (R 90)
Anis* (II - 2-5-1B)
Anita
Aniuta
Anżelika - Ksienia *
Anna (KM 235)
Antoni Wielki
Arabski 3
Argo
Aristokrat (AA – 1 – 1)
Arkadia (Nastia)
Arkadia k.p (Arkadia Krótkopędowa)
Arkadia Różowa (H - 15 - 50)
Armani*
Arocznyj (III- 14 - 1 - 1, Drużba Różowa)
Arocznyj Donieckij 1 / 9 (1 / 9, 1 / 9)
Aron (BG-13)
Artem*
Asol *
Astra *
AT - 6 - 3sk (AT - 6 - 3sk)
Ataman Krainowa
Ataman Pawliuk
Atilla
Atłant Zaporożskij
Atłantik *
Attiła *
Awgustowskij
Azalia * (II - 5 - 3H)
Bagira*
Bagration*
Bakłanowkij (OV-6-11, Wostorg Owalnyj)
Bażena
Basmacznyj 72 (PZVA - 8 - 2)
Bazira*
Bełła * (II - 5 - 5n)
BG-12 (BG-12)
Bieżewyj
Biełaja Mantia .*- Biełyj Chriustal
Biespodobnyj (B - 20 - 27 - 41, Płamia)
Biłli *
Biłyj Kokł (FVK - 4 - 2)
Birjuzuwyj * (I - 13 - 24, j)
Black Grand (Tetraploid X4 Klon V - 68.042)
Bliestiacznyj * (II - 13 - 4 - 14)
Blius (3 - 17 - 14)
Błagowiest (FVKL - 5 - 8)
Boglarka (KM.159)
Bogotianowskij
Bolgar Rezi
Bordowaja Mantia - Bordowyj *
Brigantina (H - 15 - 56)
Broker*
Bruno*
Brusnicznyj *
Bułgaria k.u. (V - 45 - 23)
BV - 1 - 4 - 2 * (BV - 1 - 4 - 2)
BV - 1 - 4 - 4 * (BV - 1 - 4 - 4)
BV - 1 - 6 - 2 * (BV - 1 - 6 - 2)
BV - 10 - 19 - 4 * (BV - 10 - 19 - 4)
BV - 10 - 19 - 8 * (BV - 10 - 19 - 8)
BV - 12 - 131 * (BV - 12 - 131)
BV - 13 - 1 - 1 * (BV - 13 - 1 - 1)
BV - 13 - 1 - 2 * (BV - 13 - 1 - 2)
BV - 13 - 1 - 3 * (BV - 13 - 1 - 3)
BV - 13 - 9 - 7 * (BV - 13 - 9 - 7)
BV - 15 - 16 - 48 (BV - 15 - 16 - 48)
BV - 16 - 18 (BV - 16 - 18)
BV - 17 - 10 - 3 * (BV - 17 - 10 - 3)
BV - 17 - 9 - 7 *
BV - 17 - 9 - 8 * (BV - 17 - 9 - 8)
BV - 18 - 29 (BV - 18 - 29)
BV - 20 - 12 - 3 * (BV - 20 - 12 - 3)
BV - 20 - 12 - 48 * (BV - 20 - 12 - 48)
BV - 20 - 19 * (BV - 20 - 19)
BV - 31 - 1 - 2 * (BV - 31 - 1 - 2)
BV - 31 - 2 - 3 * (BV - 31 - 2 - 3)
BV - 34 - 7 - 6 (BV - 34 - 7 - 8)
BV - 43 - 4 - 1 * (BV - 43 - 4 - 1)
BV - 43 - 8 - 1 * (BV - 43 - 8 - 1)
BV - 50 - 1 * (BV - 50 -1)
BV - 50 - 1 - 1 * (BV - 50 - 1 - 1)
BV - 50 - 19 * (BV - 50 - 19)
BV - 50 - 2 - 5 * (BV - 50 - 2 - 5)
BV - 50 - 20 * (BV - 50 - 20)
Cardinal Klon K - 81 (K - 81)
Carla
Cerkiewne Dzwony (FV - 2 - 10)
Cezar *
Chutorok *
Citron 125 (55-10-125)
Columbia
Conegliano (Adriana) *
Csaba Gyongye (Perła Czabańska)
Cyca Ustoicziwaja (V - 70 - 90)
Czajnaja Roza (Muskat Lichowskigo)
Czarel
Czarodziej
Czekoladowa (PR-D-88-1)
Czerwona Ruta * 21 - 2 - 7 (21 - 9 - 7)
CZFT (Czeska Gibridna Forma)
Cziempion *
Czieriemszina
Czierieszniewyj (W -)
Cziernaja Mantia - Black Biej*
Cziernyj Chrustialnyj*
Cziernyj Majk (Rozdwiestwienskij)
Cziernyje Głaza
Czierwiena Rozakija
Czimzar
D 200
Dacznyj
Dakona (BV - 18 - 109)
Daria *
Darwin*
Delhro
Demir Kapija
Diamant (JB.PK 13/12)
Diekabrskij
Diemietra
Dienał
Dikson*
Diwieiwskij
Dżoni *
Dżowani * (II - 5 - 7B)
Donara
Donskie Zori (I - 2 - 1 - 1)
Dora (JBPK 13/12)
Dostojnyj *
DRXD - 73 - 25 * (DRXD - 73 - 25)
DRXD - 73 - 26 * (DRXD - 73 - 26)
Dunav
Dwuchpoła Wiktoria * (ViViA - 13 - 3sk)
EA - 43 (50 - 77 - 43, EA - 43 Arkadia Muskat)
Efion*
Ekaro - 35
Ekstaz
Elegant (FV-2-6)
Elegant Swierchrannij (FV - 3 - 15)
Elf
Ełatogor* (FVKL - 6 - 10, Kiesza 1 Muskat)
Emigrant .*
Enigma*
Erly Muscat *
ES - 5 - 4 - 17 (ES 5 - 4 - 17)
ES 14 - 3 - 25 * (ES 14 - 3 - 25)
ES 14 - 4 - 29 * (ES 14 - 4 - 29)
ES 5 - 14 (ES 5 - 14)
ES 5 - 4 - 27 * (ES 5 - 4 - 27)
ES 56 (ES 56)
Eszter (R-65)
Eva (KM 168)
Fanny (R-78)
Fantazja AZOS (H - 10 - 3)
Favorit
Fawor *
Feher Keckecsocsu *
Ferdinand .*
Festivee (V-53.033)
Fieja (III - 14 - 4 - 1, Liudmiła)
Flamingo (XV - 7 - 72)
Frau Iren * (ViViA - 14 - 9)
Frumoasa Albe (XI-56-43)
Furszietnyj*
FV - 3 - 5 (FV - 3 - 5)
FVC - 94 - 3 (FVC - 94 - 3)
FVCA - 3 - 6 (FVCA - 3- 6, Raduga OWWE)
FVCsp - 5 - 3 (FVCsp - 5 - 3)
FVR - 7 - 9 (FVR - 7 - 9, I - 8 - 7 - 9)
FVR - 8 - 2 (FVR - 8 - 2, I - 8 - 8 - 2, Sfietłana)
FVRih - 19 - 01 * (FVRih - 19 - 01)
FVT - 1 - 20 (FVT - 1 - 20)
Galamb * (R 69)
Galia (II - 4 - 2)
Gałachad
Gałbiena Nou (Żiełtyj Nowyj)
Garant (II - 52 / 58, V - 4, V -7)
Garold (IV - 6 - 5pk)
Genava
Gercor
German
GF - 52 - 13 - 3 (52 - 13 - 3)
Gibrid Rozowyj
Gielios (Arkadia Rozowaja Krainowa)
Giercog .*
Gloria Hungariae
Głasza
Golden Champion * (Baresana, White Tokaj)
Golden Muscat
Golicyn .*
Gordiej .*
Gorizdra-133 (Sziszakowskij)
Graf Monte Christo *
Grocznaka K/U
Gurman Izjaszcznyj *
Gurman Radużnyj (FVKL - 5 - 9, Nowoczierksskij Krasnyj)
Gurman Rannij * (FVKL - 1 - 12)
Guzal Kara
H - 16 - 56 (H - 16 - 56)
Hadżi Murat * (Tadżygistańskij)
Hariton (Talisman Krasnyj)
Hermes
Hrustik *
II - 12/10
II - 17/10
II - 21/10
II - 22/10
II - 23 / 9* Rubinowa Kaplia (II - 23 / 9)
II - 6 / 10 Rumiejka* (II - 6 - 10)
II - 7 / 10* (II - 7 / 10)
III - 10 / 10* (III - 10 / 10)
III - 24 / 9* Skazka (III - 24 / 9)
III - 31/9
III-17-4-1 (III-17-4-1)
Ilja *
Imperatorskij *
Impuls (H - 18 - 29)
Inga * (II - 8 - 30)
Inga Dorienskiego *
Inka * (Czrna Łora)
Italia (Muskat Italia - Pirowano 65 - Goldoni)
IV - 2 (VI - 2)
Iwan Kostrikin *
IX - 15 / 61 (IX - 15 / 61)
Iza Zaliwska (Iza)
Izjuminka
Jałowienskij Rannij *
Jelena (V - 46 - 46, Boczka)
Jesienny Czarny
Jolanka (L - 3 - 9 - 3)
Jubilej Kostrykina *
Jubiliej Hersonskogo Dacznika (ZT - 4 - 6)
Jubiliej Nowoczierkasska *
Jukka (ES 5 - 4 - 16)
Jukrys * (BV - 32 - 5 - 5)
Julia *
Julian *
Justyna (PR - D - 95 - 6)
Juvendana
Kaliningradzkij Jantar *
Kandiyohi (ES 414)
Karaburnu Rannij
Kardinał AZOS
Kardinał Liux
Kardinał Mołdawskij (X - 4 - 21)
Kardinał Muskat
KarMaKod (VI - 10 - 8 - 2)
Karolek *
Katalon .*
Katrusia * (BJ - 3 - 2 - 1 ?)
Kazacziok *
Kek Kecskecsocsu (Philipp)
Kertanka
Kiesza (FV-6-5)
Kiesza 1 Krasnyj *
Kiesza Obojepołyj *
Kiesza Rozowyj * (FVKL - 1 - 22, Rozowyje Obłoko ?)
KIng Rubi Usto.
Kira *
Klara *
Kleopatra *
Kniachini Olga *
Kobra
Kodrianka (VIII-24-15)
Kodrianka Krasnaja
Kolumb*
Konsuela*
Konsuł
Koralowyj
Korałowyj Zagoriulki *
Kosmos.
Kostia (I-83/29)
Krasawszczik 2
Krasnaja Osień
Krasnyj Muskat Swierchrannij (XVII - 10 - 26)
Krasotka
Krasotka Muskat
Królowa Margo (Dsp - 2 - 2, Dunav k.u.)
Kriulianskij Rannij (V - 72 - 58)
Kroszka *
Krużownikowyj (Wostok-2)
Ksienia - Taniusza
Kubań
Kublianskij
L 505 x Muscat Of Aleksandria *
Lady Finger *
Lady Patrycja (Ilinois 182-1)
Lady Patrycja C X 4 i L X 4 (tetraploidy) *
Laura *
Lazuriewyj (VI - 4 - 1 - 9)
Lidi (R 66)
Lidkana
Liegenda - Liegienda Aksaja*
Lielik*
Lija
Lilla (R-66)
Liubawa 2
Liubimiecz
Liubimyj
Liux (WikStar)
Liwia
Lubik Piros
Lutti
Łada T *
Ładanyj 2
Łora
Łorano*
Łucziezarnyj (FVKL - 8 - 20, Kiesza łucziezarnyj)
Madonna *
Maestro *
Magaracz 360
Magistr *
Marica
Markus .*
Marsieło *
Marusia
Marysia *
Maryska
Master *
Medula (BV - 30 - 4 - 3)
Melinda (KM - 289)
Meteorit
Miłlienum * (PZT - 6 - pk)
Misziel
Modern *
Mohara (MHMR 6/27)
Mołdowa
Monarch
Monika (KM 151)
Mont Blanc*
Moskiewski Czarny (0184)
Mramornyj
Muromiec
Muscat Bleu (Garnier 83/2)
Muskat Cziernyj Swierchrannij
Muskat Letnij
Muskat Straszienskij (73 - 95 - 2 - 2)
Muskat Szenkvicki
Muskat Zaporozki
Muskatel *
Nadieżda Aksańskaja *
Nadieżda AZOS (H-27-13)
Nadieżda Ukraini
Narancsizu (KM 4)
Nazari*
Negra (AAxCA 6/9)
Negreta (AAxCA 8/15)
Nelson*
Nero (BG-16)
Niabel 4 X *
Nika *
Nikol*
Nina
Niniel (NiZina 2)
NiZina
NiZina 3 (Typ NiZiny)
Nowa Diemietra
Nowe Stulecie ZGTU (FVA - 3 - 3)
Nowyj Podarok Zaporożju (PZV - 4 - 7)
NY - 65.112.1 (NY - 65.112.1)
NY - 65.551.5 * (NY - 65.551.1)
NY - 65.585.1 * (NY - 65.585.1)
Ogórecznyj (FV - ? - ?)
Ogonek Tairowskij
Okava (MAJKO.44/29, Kozi Cecky)
Oleńka *
Oligarch *
Olimpia (KM 1)
Olimpik *
Onyx (DMxDS 22/26)
Opal (CR.JB 29/8)
Opus (R 71)
Ora
Orchidea
Ordinar .*
Orion
Oryginał
Oryginał Czarny (V - 54 - 113)
Oryginał Czerwony (Tip Wieruła 59)
OV - 6pk (OV-6 pk, Biełoje Cudo, Piesnia)
Owacja *
Owalnyj *
Ozon*
Pamiati Chirurga
Pamiati Niegrulja
Pamiati Otca - (Pamięci Ojca) *
Pamiati Uczitiela *
Pamięci Wojtowicz (V - 60 - 29)
Pannonia Kincse
Paryżanka *
Patrik *
Persikowyj * (Rozowyj Persikowyj)
Pierwieniec Gruzji
Pierwozwanyj
Pikasso*
Piros Keckecsocsu *
Pleven Muskat (II - 43/23)
Pleven Muskat II
Plevenski Favorit (V - 15 / 48, Lotos)
Podarok Krainowa *
Podarok Nieswieta*
Podarok Ukraini (ZT - 4 - 4, Ukraina)
Podarok Zaporożiu
Pola (POKO 1/58, POKO 1/58)
Polanka - Kiesza 1 Wczesna (Kiesza 1 Rannij)
Poloskej Muskotaly (R. 10)
Potomok Rizamata *
PR - D - 04 - 169 (PR - D - 04 - 169)
PR - D - 05 - 1 Ata (PR - D - 05 - 1)
PR - D - 05 - 100 (PR - D - 05 - 100)
PR - D - 05 - 11 (PR - D - 05 - 11, Kris)
PR - D - 05 - 112 (PR - D - 05 - 112)
PR - D - 05 - 13 (PR - D - 05 - 13)
PR - D - 05 - 15 (PR - D - 05 - 15)
PR - D - 05 - 16 (PR - D - 05 - 16)
PR - D - 05 - 18 (PR - D - 05 - 18, Monika)
PR - D - 05 - 19 (PR - D - 05 - 19, Maja)
PR - D - 05 - 2 (PR - D - 05 - 2)
PR - D - 05 - 20 (PR - D - 05 - 20)
PR - D - 05 - 21 (PR - D - 05 - 21)
PR - D - 05 - 22 (PR - D - 05 - 22)
PR - D - 05 - 29 (PR - D - 05 - 29, KoTiM)
PR - D - 05 - 3 (PR - D - 05 - 3, Patryk)
PR - D - 05 - 30 (PR - D - 05 - 30)
PR - D - 05 - 31 (PR - D - 05 - 31, Miki)
PR - D - 05 - 32 (PR - D - 05 - 32)
PR - D - 05 - 34
PR - D - 05 - 4 (PR - D - 05 - 4, Rubinowa Wczesna)
PR - D - 05 - 44 (PR - D - 05 - 44)
PR - D - 05 - 46 (PR - D - 05 - 46)
PR - D - 05 - 5 (PR - D - 05 - 5, Mistral)
PR - D - 05 - 55 (PR - D - 05 - 55)
PR - D - 05 - 58 Stenia (PR - D - 05 - 58)
PR - D - 05 - 6 (PR - D - 05 - 6)
PR - D - 05 - 60 (PR - D - 05 - 60)
PR - D - 05 - 64
PR - D - 05 - 65 Twardy (PR - D - 05 - 65)
PR - D - 05 - 74 (PR - D - 05 - 74)
PR - D - 05 - 86 (PR - D - 05 - 86)
PR - D - 06 - 119 (PR - D - 06 - 119)
PR - D - 06 - 121 (PR - D - 06 - 121)
PR - D - 06 - 15 (PR - D - 06 - 15)
PR - D - 11 - 3 Agrestowy (PR - D - 11 - 3, Agrestowy)
PR - D - 91 - 1 (PR - 91 - 1)
PR - D - 95 - 16 (PR - D - 95 - 16)
PR - D - 96 - 11. (PR - D - 96 - 11)
Premier (DMxCA 19/8)
Prestiż *
Prezent *
Prieliest *
Prieobrażienie
Prima
Prodiusier * (Siejanicz Prodiusiera)
Promietiej
Prozracznyj
PZA - 8 - 11 (PZA - 8 - 11)
PZsp - 7 - 5 (PZsp - 7 - 5)
PZsp - 8 - 6 (PZsp - 8 - 6)
PZSP x Baki * (PZSP x Baki)
PZVA - 7 - 2 (PZVA - 7 - 2, Basmacznyj 72)
Radża*
Raduga * (FVCA - 3 - 6)
Radyżnyj *
Rafael*
Rafinad (FVKL 3 - 25, Sołnecznyj)
Rajskij
Różowy Wielki
Reał (V - 105 - 64)
Rejnohli
Reka
Rekord (Mathiasztelep 9)
Rembrant*
Riezakija
Riszielie (50 - 21 - 73, SK - 73)
Rizamat
Rizamat Czarny
Rizamat Ustoicziwyj (LMŻsp 72, Gibrid 72)
RMKL - 4 - 3sk - V - 11 - 3 - 3 (RMKL - 4 - 3sk - V - 11 - 4 - 3)
Rodos*
Rolarej (ES 5 - 4 - 27)
Rosela (BV - 10 - 5 - 5)
Roszfor
Rozalia (080 sp - 30, Gibrid 30)
Rozdwiestwienskij (Cziernyj Żiemczug)
Rozowaja Dimka (Kiesza 1 obojepoła Krainowa)
Rozowyj Timur (ZT - 4 - 5)
Rubanka
Rubinowyj Jubiliej *
Rumba *
Rumiene (XIV - 21 - 73, Rumianyj)
Rusłan *
Rusmoł Rannij (III - 16 - 5 - 10)
Ruswien
Ruta
Sarmat Obliwskij
Sarolta (KM - 309)
Saszienka Leonowa (WIK STAR 1)
Senator Budraka .*
Sensacja*
Serafmowskij (VP - 3 - 2, Diana)
Sfietłyj Rannij
Sfinks
Siegerrebe / Longi x Alden *
Sienia *
Simon *
Simpatia * (Wiktor 2)
Sjujta
Sliwowyj *
Sława Mołdawii (V - 199 - 206, Jawa, Szachina Irana, Rannij Rizamat, Gibrid 199)
Sniegir (I - 2 - 1 - 2)
Sofia
Sołnoczka
Sponsor *
Sprint
Sputnik Siewiero Kałkazki
St Pepin x Alden *
St Pepin x Muscat Of Aleksandria *
Straszieńskij
Stulecie ZGTU (PZV -)
Super Bież
Super Ekstra
Suzy (BG-14)
Svaja
Svilena *
Swierchrannij Wołgogradzkij
Swietłana
Switlina. *
Sycilia *
Syndykat*
Szachiriada *
Szachtior 4X (T - 6 - 13)
Szaman*
Szamil
Szarlotta
Sziewczienko
Szoloskertek Kirylanoje Muskotaly
Taja (EVB - 8 - 3, Talisman Jantarnyj)
Tajfi Rozowyj (Tajfi Kiził, Tisori)
Talem *
Talisman (FV - 6 - 6, Kiesza 1)
Talisman Klon Pamięci Leonowa (FV - 6 - 6)
Talisman Klon Stimuł (FV - 6 - 6)
Talisman Klon Owalnyj (EV - 6 - 6, Kiesza 1)
Talisman Klon T 3 (FV - 6 - 6)
Talisman x s.p. (Znajda)
Tamierlan (FV - 1 pk)
Taniusza *
TaViA - 19 - 2 * (TaViA - 19 - 2)
TaVViA - 19 - 3 (TaVViA - 19 - 3)
Tawria k.u.
Terez (R-59)
Tetra (DMxCA 17/41)
Tiemnowiszniewyj (W - 15 - 2 - 15p)
Tigin (V - 95 - 1)
Timur (FV-2-5)
Tiras
Tomajskij (XX - 15 - 41)
Trojka Krainowa
Tuzłowskij Wielikan
Typ Stulecia (FVV - 4 - 1)
Uch Ty * (Sziemachanskaja Carica)
Uspienskij
Ustoicziwyj Nr 17 (Ustoicziwyj Nr 17)
V - 25-20 (V - 25-20, Regina, Awgustin, Pleven Ustoicziwyj, Fenomen)
V - 52-24 (V - 52-24, Bułgarskie Cudo)
V - 52-46 (V - 52-46, Europleven)
V - 68021 (Vineland 68021)
V - 69 - 151 * (V- 68 - 151, Rannij Podarok)
V - 7 (V - 7)
VI - 2 (VI - 2)
Victoria (Rumunia)
Victoria Bułgarska (Caryca Bułgarii)
Vielika
Vitra
Viva Ajka
ViViA - 13 - 3 sk * (ViViA - 13-3 Sk, Dwuchpoła Wiktoria)
Waniusza
Wasia
Watra * (BJ - 1 - 1 - 2 ?)
Watykan .*
Wera (R4 P3)
Werona *
Westfryzja
Wiagra - Orchidea
Wieniecznyj (PZG - 5 - 6)
Wiking
Wikont - Waniusza (Waniusza)
Wiktor *
Wiktor 3
Wiktoria
Wiktoria Biała
Wiktoria Klon K - 5 (Wiktoria 5)
Wiszniewyj (II - 15 - 2pk)
Wodochnowienie (Natchnienie) *
Wodograj
Wojewoda *
Wołgogradzki Czarny (B- 2 - 39)
Woskowoj (SW-5-2)
Wostorg (216-29-7-1, Wostorg Biały)
Wostorg Czarny (216-29-10-1)
Wostorg Czerwony Nowy (I-8-6-10, Nowyj Wostorg Krasnyj)
Wostorg Idealnyj (Idealnyj)
Wostorg Klon - BV
Wostorg Krasnyj (ZOS-1, ZOS-1, ZOSja)
Wostorg Muskatnyj (Wostorg Muskat, Super Ran Wostorg)
Wostorg Oryginał
Wostorg Seyve Villarda (V-13-1-2)
XIX - 42 - 13 (XIX - 42 - 13, Ustoicziwyj Nr 13)
XVII - 4 - 21 (XVII - 4 - 21, Izjuminka Rannaja)
Z. Żizel *
Z. Żostien *
Z. Żiełtaia Łora (Łora Oboiepołyj)
Zabawa *
Zafir
Zagrawa (45-35-74)
Zaria Nieswieta *
Zariewo (III - 64 - 22, Pridorożnyj)
Zarnica
Zefir
Zlatava (JBx PK 14/4)
Zlato *
Znajda - 1 * (PR - D - 03 - 25)
Znajda - 2 (PR - D - 01 - 9, Znajda - 2)
Znajda 3 * (PR - D - 04 - 5, Znajda 3)
Znajda 4 (PR - D - 07 - 5)
Znajda 5
Zołotyj Don (Zołoto Dona)
Zołuszka
Zori Kriemlia
Zulu (Czarna Królowa)
[(ES 5 - 3 - 89 x ES 8 - 4 - 3) x ?] * ([(ES 5 - 3 - 89 x Es 8 - 4 - 3) x ?])
[(ES 5 - 3 - 89 x MN 89) x Muscat Of Aleksandria] * ([(ES 5 - 3 - 89 x MN 89) x Muscat Of Aleksandria])
[(Siegerrebe x MN 78) x Alden] *


Uniwersalne odmiany winorośli
(ES 3 - 21 - 1 x ES 3 - 16 - 21) * (ES 3 - 21 - 1 x ES 3 - 16 - 21))
(Siegerrebe x Longi N 74 # 3 T) *
Alfold-100
Alwood
Amurskij Sfierchrannij
Apolon (VI - 20 - 8 - 2)
Arktik
Atłant Dona
Aurora Magaracza
Awgustowskij (III - 45 - 64)
Bałabanowskij
Berliński Czarny
Bigas
Boskop Glory *
Breslava
Buffalo
BV - 50 - 19 - 2 * (BV - 50 - 19 - 2)
BV - 50 - 20 - 2 * (BV - 50 - 20 - 2)
Chambourcin * (JS - 26.205)
Chassalas Dore (Chrupka Biała)
Citron Cziurupinskij
Dalniewostocznyj Nowikowa
Dange *
Diamond X 4 (tetraploid) *
Draga
Drużba
Dubysa *
Elegia
ES 11 - 2 - 48 * (ES 11 - 2 - 48)
ES 11 - 2 - 58 * (ES 11 - 2 - 58)
ES 12 - 7 - 30 * (ES 12 - 7 - 30)
ES 14 - 3 - 34 * (ES 14 - 3 - 34)
ES 14 - 4 - 33 * (ES 14 - 4 - 33)
ES 14 - 4 - 43 * (ES 14 - 4 - 43)
ES 15 - 4 - 25 * (ES 15 - 4 - 25)
ES 15 - 7 - 21 * (ES 15 - 7 - 21)
ES 15 - 7 - 25 * (ES 15 - 7 - 25)
ES 2 - 12 - 13 * (ES 2 - 12 - 13)
ES 4 - 8 - 33 * (ES 4 - 8 - 33)
ES 9 - 5 - 32 * (ES 9 - 5 - 32)
ES. 12 - 6 - 96
ES. 4 - 14 x Golden Muscat *
ES. M - 9 - 13) * (ES. M - 9 - 13)
ES. N - 5 - 10 * (ES. N - 5 - 10)
Fioletowyj Rannij *
Fortuna
Galiune (Jadwiga) *
GF - 73 / 4 / 1 * (73 / 4 / 1)
GF-79-19 (GF-79-19)
GF-9-16-54 * (GF-9-16-54)
Golden Muscat
Gorizdra 19
Guna *
Gurzufskij Rozowyj
Irsai Oliver *
Isabella
IX - 28 - 9 (IX - 28 - 9)
Izabela Biała * (PR-U-89-4)
Jantar (Jaspis)
Jersej Muscat *
JS - 26.416 * (JS - 26.416)
JS - 26.487 * (JS - 26487)
JS - 26.674 * (JS - 26.674)
Judkrante *
Judupe *
K - 135 * (K - 135)
K - 1362 (K - 1362, Wowkowyj)
K - 386 * (K - 386)
K - 389 * (K - 389)
K - 757 * (K - 757)
K - 784 * (K - 784)
K - 786 * (K - 786)
K-787 (K-787)
K-799 (K-799)
Kijowskij Fioletowyj (K - 788)
Konkord Mołdawskij
Kosmonawt
Kristaly (C 43)
Lakhegyi Mezes EC-28 (EC-28)
Lidia (Izabella Różowa)
Liepsna *
Małgorzatka (PR-U-96-3)
Medula * (BV - 30 - 4 - 3)
Miodowa (PR-U-97-3)
Moly * (MOP 6/15)
Muskat Gołodrygi * (PG-9)
Muskat Liwadia *
Muskat Melnika *
Muskat Nogajskij
Muskat Piaskowy (Muskat Piaskowy)
Muskat Susanna
Muskat Ustoicziwyj * (Zołotistyj Rannij Ustoicziwyj)
Muskat Wostocznyj
Nachodka
Nieżnyj
Niżnyj (K - 878)
Nr - 22 (Nr - 22)
NY 65.550.8 (NY 65.550.8)
Ontario *
Palanga *
Palatina - Prim (CSFT-159, Augustszi Muskataly)
Peage 5-10 (Roy Chevrier 5-10)
Płamiennyj *
PR - U - 05 - 17 (PR - U - 05 - 17, Małgorzatka II)
PR - U - 05 - 26 (PR - U - 05 - 26)
PR - U - 05 - 54 (PR - U - 05 - 54)
PR - U - 05 - 57 (PR - U - 05 - 57, Puran)
PR - U - 06 - 10 * (PR - U - 06 - 10)
Prairie Star (ES 3 - 24 - 7)
President
Q-177 (Q-177)
Rakisz * (XXI - 37 - 52)
Rosinka *
Ruskij Konkord
Schoiner
Schuster
Schuyler
Siegerrebe (AZ-7957)
Simone *
Sirvinta *
Sonoma *
Sovereign Tiara *
St 517 x Orange Black
St Pepin (ES 282)
Startowyj
Suelter
Suville *
SV - 10.271 * (SV - 10.271)
SV - 12,210 * (SV - 12.210)
SV - 19.233 * (SV - 19.233)
SV - 19.410 * (SV - 19.410)
SV - 3 - 4 Last *
SV - 34.211 * (SV - 34.211)
Swenson Red (ES 439)
Szele *
Szeszure *
Szowkowyj * (K - 1362)
Thmpson 5
Tip Plieczistika
Triechłopastnyj
V - 35013 * (V - 35013)
V-71.141 (Vineland 71.141)
Varduva *
Villard Blanc (SV 12.375)
Vine King *
Vinered (Vineland 29.168)
Vintinto (V - 65115)
Viraga Kecskemet
Wariant
Waskowskogo 6
Wospomnienie *
Zalagyongye * (EC-24, Perła Zali)
Zehders 74.21.5 x Siegerebe * (Zehders 74.21.5 x Siegerrebe)
Zołotistyj Rannij Ustoicziwyj


Przerobowe odmiany winorośli
91 - 7 - 51 (91 - 7 - 51)
Adalmiina (ES 6 - 16 - 30)
Adam
Agni
Aldemina (ES 9 - 7 - 48)
Aletta (ECS 18, Erika)
Amadeus (A 109)
Aromina
Awgusta
Awgustowskij Fioletowyj
B-9 (Wołgograd 9) (B-9)
Bacska
Bianca (EC-40)
Biona (III-77-20)
Brat Festiwalnego Ustoicziwego
Briana (ES 7 - 4 - 76)
Bukowinka
Cantaro (HUB-55-8-53)
Castes x Abouriou Noir (CAAB 3/10)
Chardonel (NY - 45.010)
Citronnyj Magaracza
Csilam (Mika) (CSFT 194)
Danko
De Chaunac
Denisowskij
Devin
Don Muscat x Brandis "Juvan"
Donferdel (We S - 341)
Dublianskij
Duna Gyongye
Dunaj
EB - 10 Victor * (EB - 10, Victor)
EB - 11* (EB - 11)
EB - 12 * (EB - 12)
EB - 13 (EB - 13)
EB - 15* (EB - 15)
EB - 8* (EB - 8)
EB - 9 Ivan (EB - 9)
EC-3 * (Egri Csillagok 3)
Egerska Gwiazda (EC - ?, Egerska Gwiazda)
ES - 7 - 11 - 7 (ES 7 - 11 - 7)
ES 10 - 18 - 06 (ES 10 - 18 - 06)
ES 10 - 18 - 30 (ES 10 - 18 - 30)
ES 10 - 18 - 50 (ES 10 - 18 - 50)
ES 3 - 24 - 7 (ES 3 - 24 - 7)
ES 4 - 7 - 26 Briana (ES 4 - 7 - 26)
ES 7 - 11 - 22 (ES 7 - 11 - 22))
ES 8 - 2 - 45 (ES 8 - 2 - 45)
ES. 5-17 x Orange Muscat
ES. 8 - 2 - 43
ES. M - 5 - 9 (ES. M - 5 - 9)
ES. M - 6 - 10 (ES. M - 6 - 10)
ES. N - 11 - 1/2 (ES. N - 11 - 1/2)
Festiwalnyj Ustoicziwyj (XX-15-51)
Frontenac (Minesota 1048)
Frontenac Gris (Mutacja odmiany Erontenac)
Gemerka (IOBB 15/19)
Geneva Red 7 (GR 7)
GF - 89 - 3 - 13 (GF - 89 - 3 - 13)
GF - 89 - 3 - 13 Nina (GF - 89 - 3 - 13 Nina)
GF - Tip Rizlinga
Gf.Ga - 48 - 12 (Gf.Ga - 48 - 12)
Gocseji Zamatos (EC-34)
Gołubok
Gyongyrizling
Hadżibej
Hibernal (MG-322-58)
Hibia (BV - 34 - 14 - 1)
Horus*
Hron (CAAB 3/22)
Ievmołpija (Trakijski Mavrud)
Iliczewskij Rannij
Janatrnyj Cziechmistrenko (59-1-4-3-16)
Johnson ([ES. 4 - 23 - 60 x (Ruplord x V Carribaea)])
Jutrzenka
Kabar (KA-BAR)
Kamienskij
Kay Gray (ES 1 - 63)
Kazaczka
Kazaczka 2
Korai Bibor (V-1)
Koshu
Kozmopolitan
Kunbarat *
Kunleny* (A 5/18)
Kuzminskij Sinij (CGŁ - 02 - 5 - 43)
La Crescent (MN 1166)
La Crosse (ES 294)
Landot Noir (Landot 4511)
Laurot
Leon Millot (Kuhlmann 192 - 2)
Liewokumskij Ustoicziwyj *
Liwadijskij Cziernyj
Louise Swenson (ES 4 - 8 - 33)
Madlen Czarna (BV - 50 - 19 ?)
Marechal Foch (Kuchlmann 188 - 2)
Margerita
Mariensteiner (HUB-51-7-3)
Mario Muscat
Marquette (MN 1112)
Medina (EC-7)
Mendeleum (BV - 12 - 5)
Merzling (ER 993-60)
Modranka (IOBB 15/17)
Mondo
Moskiewskij Ustoicziwyj
Muscat Moravski
Muskat Donskoj (Muskat Dona - Don Muskat)
Muskat Niny (SM - 4)
Muskat Odesskij
Negritienok
Nimfa
Nitra (CAAB 3/8)
Nojret (NY - 73.0136.17)
Nowosiłkowskij
Nr - 25 (Muskat czarny)
Odyseus* (A 218)
Oleg (Diamont Magaracza)
Orange Muscat
Orion (GA-58-30)
Orpheus*
Ortega (HUB-48-21-4)
Osceola Muscat (ES 8 - 2 - 43)
Pannon Frankos (V – 16)
Pannonia
Perle von Alzey (AZ-3951, Perle)
PG-105 (PG-105)
Phoenix (Gf.Ga - 49 - 22)
Pierwieniec Magaracza
Pifos
Płatowskij (Rannaja Zorka)
Podarok Magaracza
PR - W - 05 - 42 (PR - W - 05 - 42, Lena)
PR - W - 05 - 56 (PR - W - 05 - 56)
PR - W - 05 - 62 (PR - W - 05 - 62)
PR - W - 95 - 6 (PR - W - 95 - 6)
Ran Cziervien Miskiet
Ravat 263
Reyon d,OR
Reyon de Noir
Rinot (BV - 67 - 6 - 6)
Risus
Rizling Magaracza
Rkaczitiel Magaracza
Rondo (G 116-GM 6494-5)
Rubiana (NY - 14.456, GR - 7 Senava)
Rubin Gołodrygi
Rudava (CATAP 6/28)
Sabrevois (ES 2 - 1 - 9)
Saperawi Siewiernyj (Saperavi Severnyi)
Serena (GM-6495-2)
Sevar
Seyval Blanc (SV 5.276)
Sibera (G 117-GM 64-95-3)
Siegfrit (ES 4 - 201 - 3)
Siewka Michalczuka
Skandia (TP 2 - 1 - 37)
Sława (Plieros)
Sovereign Gold
Sovereign Noir
Sovereign Rose
St Croix (ES 242)
Stiepnoj Aromat
Swenson Vhite (ES 6 - 1 - 43)
Syrius (GA-51-27, Sirius)
Szatien
Taurus*
Tip Plieczistika
Toldy (siostra Kristaly)
Traminette (NY - 65.533.13)
Veeblanc (V - 53.263)
Victor EB -10 (EB-10)
Wiktoria - 40
Winnaja Wiktoria
Wympel
XXI - 4 - 48 (XXI - 4 - 48)
Z. 74,21 S X Siegerrebe
Zoldfurtu (ECS. 30)
Zołotyj Urożaj
[(ES 5 - 3 - 89 x ES 8 - 4 - 3) x ?]


Beznasienne odmiany winorośli
8 - 1 - 2 * (8 - 1 - 2)
8 - 11 - 12*
8 - 41 - 42 * (8 - 41 - 42)
Aksinia (FVKL - 8 - 6)
Alborz*
Aleksandrit *
Anastasja
Annabella *
Arizul (CG 351, CG 351)
Arkansas 1063 * (A 1063)
Arkansas 1562 (A 1562, A 1562)
Arkanzas 1704 (Arkanzas 1704, A 1704)
Armira I (Afrodita)
Arseniewskij *
Attica (Attica Seedless)
Ave Maria *
B - 39 / 24*
B 7 - 7 X 4 (tetraploid) * (B 7 - 7)
Beauty Seedless (K 5 - 69)
Belgradzki Beznasienny
Belladonna *
Beznasienny Różowy AZOS
Black Rose X 4 *
Blian
Blush Seedless *
Borystyan (Bluszcz) * (N - 200, N - 200)
Bronx Seedless (NY - 12.583)
BV - 12 - 9 - 7 (Bv - 12 - 9 - 7)
BV - 16 - 16 - 3 (BV - 16 - 16 - 3)
BV - 16 - 17 - 4 (BV - 16 - 17 - 4)
BV - 16 - 17 - 5 (BV - 16 - 17 - 5)
BV - 16 - 19 - 1 (BV - 16 - 19 - 1)
BV - 16 - 19 - 10 (BV - 16 - 19 - 10)
BV - 16 - 20 - 2 (BV - 16 - 20 - 2)
BV - 31 - 5 - 7 (BV - 31 - 5 - 7)
BV - 47 - 1 - 1 (BV - 47 - 1 - 1, Kodrus)
Canadice (NY-45.625)
Carina Seedless
Centannial Seedless (Davis 31 - 125 F)
CESEPI Muskotaly * (N - 127, N - 127)
Challenger * (G 2963)
Chaoucho 4X
Chibrid Bessemen V-6 (V-6)
Danuta *
Delavare
DIM A - 178
Dołgożdanyj *
Dora Jones*
Dovn Seedless (17 - 11)
Einset Seedless (NY 63.878.1)
Elma
Emerdla Seedless (17 - 11)
ES 8 - 5 - 68
Exsalta *
Fakete Mozsola (M 50)
Fantasy Seedless * (USDA # C 23-92)
Faverie *
Feher Mozsola (M 71)
Fenix
Flame Seedless (F 32 - 137)
Fresno Seedless
Fuji 4X
Fuji Minori
FVKz - 9 - 1 (FVKz - 9 - 1)
Geneva *
Glenora (NY-35814)
Gold *
Gurman (FVKL - 3 - 6)
Helikon Muskotaly
Helikon Szepe
Helios (KKPE 17/40)
Hibrid VI - 4 (Hibrid VI - 4)
Himrod 4 X
Hunnia
Hunnia *
Ielica
Ilonka *
Interlaken
Iona
Iskra *
Jelena De Balder
Jubilej
Jupiter (A - 1985, Arkanzas - 1985)
Kata Kurgan x Chibrid Bessemen V6 (25/2)
Katia
Kiszmisz Aksańskij
KIszmisz Aksańskij Nowyj *
Kiszmisz AZOS
Kiszmisz Baliet
Kiszmisz Biełyj
Kiszmisz Chiszraj
Kiszmisz Cziernyj
Kiszmisz H - 10 - 24 (H - 10 - 24)
Kiszmisz H - 12 - 52 * (H - 12 - 52, Kiszmisz Cziernyj AZOS)
Kiszmisz Kiesza (FV - SVP - 3 - 7/8)
Kiszmisz Łakomka *
Kiszmisz Łuczistyj
Kiszmisz Mielitopolia *
Kiszmisz Mołdawski
Kiszmisz Muskat Krasnyj (FVKL - 1 - 22)
Kiszmisz Muskat Rozowyj (FVKL - 1 - 2)
Kiszmisz Nachodka
Kiszmisz Rozowyj
Kiszmisz Samarkandzkij
Kiszmisz Zaporozkij
Kondariew 10
Korinka Ruskaja
Krasień
Kristina
Kyoho X 4
Lida
Luna (KKxPE 14/44)
Magenta * (ES 3 - 20 - 16)
Marqis (NY - 65.029.01)
Mars (Arkansas 1508, A 1508)
Millenium *
Millenium *
MN 78 x Perlette
Muscat Seedless
N - 128 * (N - 128)
Nadjożnyj
Neptun (Arkansas 2083 ?)
Neptun Słowacki (C.RP 17/40)
NY - 65.483.2 * (NY - 65.483.2)
NY 36.095* (NY. 36.095)
NY. 30.454* (NY. 30.454)
Oleńka
Olmo 18-222D * (Olmo 18-222D)
Orlando Seedless
Pamięci Dombkowskoj * (B.Cz.R, Kiszmisz Majstrenko)
Pegazus (Pegaz) * (N - 57, N - 57)
Perlette
Petit juvel * (ES 3 - 20 - 36)
Petra *
Picurka (CRxDE 5/9)
Pierlon *
Piros Mozsola * (M 65)
PR- B - 05 - 27 (PR - B - 05 - 27)
Prima Seedless *
Prime Seedless *
Pulsar (FVKL - 3 - 2, Iermak)
Rajskij Kapelusznego *
Ramune
Różowy Beznasienny (CGŁ 15)
Red Rouz
Red Superior Seedless *
Red Victoria * (A 1475)
Reliance (Arkansas 1136)
Remajly Seedless
Rhea (CR.CHB 21/8, Jupiter)
Romulus * (NY 15.291)
Rosina (BV - ?)
Royal Blue *
Ruby (Ruby Seedless)
Ruby King Seedless *
Rusałka
Rusałka 3
Rusałka 6
Rusboł
Rusboł Muskatnyj - 21
Rusboł Ułuczsziennyj (13 - 3 - 6 - 2, Elf)
Rusiensko Bez Siemie
Saba Kiralynoje *
Saturn * (Arkasas 1448, A 1448)
Sfinks Seedless
Siestra Kiszmisza Łuczistego
Skarlet Royal * (B - 1)
Slovianka *
Somerset Seedless (ES 12 - 7 - 98)
Sooke Seedless * (Vineland 37.023)
Sookum Seedless *
Sovereign Coronation
Sovereign Jevel
Sovereign Ruby *
Spartan Seedless *
St. Theresa Seedless * (ES 6 - 4 - 47, Montreal Blue)
Stella
Sugrone *
Sulima Seedless *
Sultana M-12
SZ - 08 - 1 * (SZ - 08 - 1)
SZ - 5 - 21 * (SZ - 5 - 21)
Szajan
Thomuscat (Seedless Muscat)
Thronton
Tonia Haberli *
Troja *
Trollhaugen * (ES 3 - 24 - 7)
Typ Black Finger-Vitroblack 1 ? * (Alienyszka)
Uran (CR.D 5/1)
V - 52.131* (V - 52.131)
V-64.023 (Vineland 64.023)
V. riparia 89 x Perlette *
Valeria *
Vanessa (V-65.163)
Venus (A - 1196)
Victoria Red (A 1475)
Wielies
Zlata * (BV - 16 - 20 - 2)
Zora * (BV - 47 - 1 - 6)



Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.